Atayurt Okulları ArtıBoyut’u Tercih Etti

Eskişehir’deki Özel Atayurt Okulları da ArtıBoyut 3D Yazıcıyı tercih edenler arasına katıldı. Bu sayede okulun ilkokul öğrencileri 3D Printer teknolojisiyle tanışmış oldular ve Endüstri 4.0’a hazırlanmaya küçük yaşlardan başlayarak eğitim hayatlarında avantaj elde edenlerden oldular. Okulun bünyesine kattığı giriş seviyesi 3D Yazıcı modelimiz ArtıBoyut A0 3D Yazıcı, eğitim kurumları ve okullarda yüksek performansı uygun fiyatla sunuyor. Ayrıca A0, sahip olduğu sade ve kullanışlı dokunmatik arayüz, cihaz kalibrasyonu gerektirmeme, yüksek baskı kalitesi ve geniş filament desteğiyle 3D baskıyı eğlenceye dönüştürüyor.

Öğrenciler 3D yazıcı kullanarak bir hücrenin yapısını basabilir, bir organı birebir kopyalayarak üretebilirler. Ayrıca, çocukların hayal dünyasına sınırlama getirmeden kendileri ne istiyorsa onu tasarlayıp üretmeleri mümkündür. 3D yazıcılar okullara girdikten sonra öğrencilerin fiziksel, zihinsel, mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktadır. 3D yazıcıların eğitime katkısı kısaca aşağıdaki sıralanabilir;

  • 3 boyutlu görseller sayesinde, öğrenciler tarafından anlaşılması güç olan konuların anlatılması kolaylaşır.
  • Derste anlatılacak konularla ilgili örneklerin küçük modelleri çıktı alınarak öğrencilerin derse olan ilgisi ve motivasyonu daha uzun süre korunur.
  • Öğrencilerin proje tabanlı öğrenime geçmeleri sağlanır. Bununla birlikte, öğrencilerin kendi projelerini bilgisayar dışı bir ortamda yaparak bizzat ürüne dönüştürmeleri sağlanır.
  • İnteraktif sınıf aktivitelerinin gerçekleştirilmesi sağlanır. Öğretmenlerin, öğrencileri ile paylaştığı bilgi sadece kitap sayfaları arasında kalmaz ve öğretmenler istedikleri örneği oluşturarak öğrencilerle paylaşabilir.

ArtıBoyut 3D Yazıcılar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Eğitim boyunca çocukların yüzündeki merak ve mutluluk görülmeye değerdi 🙂 Özel Atayurt Okulları’na ArtıBoyut’u tercih ettikleri için teşekkür eder, öğrencilerine başarılar dileriz.

Özel Atayurt Okulları da ArtıBoyut 3D Yazıcıyı tercih etti 1
Özel Atayurt Okulları da ArtıBoyut 3D Yazıcıyı tercih etti 2.jpg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir