ArtıBoyut olarak, 3D Printer sektöründe çeşitli kategorilerde layık görüldüğümüz ödüllerin haklı onurunu yaşıyoruz. Bu ödülleri, yaptığımız AR-GE çalışmalarının, kaliteli ürün ve hizmetlerin, başarılı ortaklıkların bir yansıması olarak değerlendiriyoruz. ArtıBoyut 3D Printer, Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bitirme Projeleri “Katkı Ödülü”, Bilkent Cyberpark MIS Ödülleri “Pazarlamada En Aktif Firma” ödülü, ISIF’17 “Gümüş Madalya“ ve TechAnkara Proje Pazarı “En Başarılı Girişim Ödülü” alarak 3D printer sektörüne kazandırdıklarıyla takdir topladı.

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı – ISIF’17

Gümüş Madalya

ArtıBoyut, 02-04 Mart 2017 tarihleri arasında Türk Patent ve Marka Kurumu’nun ev sahipliğinde düzenlenen 2017 İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na (ISIF’17) katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA)’nun himayesi altında düzenlenen fuara, bireysel ve kurumsal düzeyde 32 farklı ülkeden 300’den fazla girişimci ve buluşçu katılım sağlarken, 500’den fazla buluş ve patent sergilendi.

Etkinlikte, ArtıBoyut’un dış kasadan bağımsız hassas hareket sistemi ve şık dış kasası ile tasarım tescilli yazıcısı “ArtıBoyut 3D Printer” sergilenerek, alanında uzman kişilerden oluşan uluslararası jüri tarafından değerlendirildi. ArtıBoyut 3D Printer, “ISIF’17 Gümüş Madalya” kategorisinde ödüle layık bulundu. Ödül, Türk Patent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN tarafından verildi.

Gümüş Madalya - İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı - ISIF’17

TechAnkara Proje Pazarı 2016

En Başarılı Girişim Ödülü

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 2011 yılından bu yana organize edilen proje pazarı etkinliği “TechAnkara Proje Pazarı” adıyla, 7-8 Aralık 2016 tarihinde, Ankara JW Marriott Hotel’de gerçekleştirildi.

TechAnkara Proje Pazarı’nda yenilikçi projelerin sergilenmesine ek olarak, projeler, yatırımcılar ve iş çevreleri ile bir araya gelmektedir. Etkinlik sayesinde projeler için kaynak ve pazar bulma, ticarileşme ve işbirliği fırsatları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca ikili görüşmelere yer tahsis edilecek ve ağ oluşturma ortamı sağlanmaktadır.

ArtıBoyut 3D Yazıcı; 30 kişiden oluşan bağımsız değerlendiriciler tarafından yenilikçilik, ticarileşme potansiyeli, pazar potansiyeli, sosyal ve çevresel fayda başlıklarında puanlandırılan 579 proje arasında ArtıBoyut 3D Yazıcı ilk 10’da yer alarak “En Başarılı Girişim Ödülü”ne layık görüldü.

Gümüş Madalya - İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı - ISIF’17

Bilkent Cyberpark MIS Ödülleri 2016

Pazarlamada En Aktif Firma

Bilkent Cyberpark tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel MIS Ödülleri kapsamında 2016 yılında ArtıBoyut, katıldığı 5 fuar ve organizasyonlar ile pazarlamada en aktif firma ödülüne layık görüldü.

Gümüş Madalya - İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı - ISIF’17

Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bitirme Projeleri 2016

Katkı Ödülü

2015-2016 öğretim yılında düzenlenen Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri’ne Roketsan, Arçelik, Aselsan, Tübitak TUG, Dalgakıran Makina, Akana Mühendislik ve ArtıBoyut İnovasyon projeler verdi.

Sanayi-Üniversite işbirliğinde yapılan fuarda, son sınıf makine mühendisliği öğrencileri çeşitli projeler sergiledi. ArtıBoyut, projelere verdiği destekten dolayı Bilkent Üniversitesi Rektörü Sayın Abdullah Atalar’dan teşekkür plaketi aldı.

Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 1. Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri’nde yer alan Aselsan ve Arçelik firmalarının projeleri için de prototip üretimine yardım eden ArtıBoyut, verilen üç boyutlu yazıcı hizmeti ile mekanik parçalarda istenilen hassasiyette ve dayanıklılıkta parçalar üretmiştir. Bu hizmetler sırasında Arçelik yetkilileri tarafından üretim kalitesi ve kapasitesi beğenilen üç boyutlu yazıcı prototipi hakkında daha sonra belirlenecek bir tarihte kendilerine sunum yapılması rica edilmiştir. Bazı beyaz eşya ve makine parçaları üç boyutlu yazıcılar kullanılarak üretilebilmektedir.