1. Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri Fuarı’ndaydık

2015-2016 öğretim yılında düzenlenen Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri’ne Roketsan, Arçelik, Aselsan, Tübitak TUG, Dalgakıran Makina, Akana Mühendislik ve ArtıBoyut İnovasyon projeler verdi.

Sanayi-Üniversite işbirliğinde yapılan fuarda, son sınıf makine mühendisliği öğrencileri çeşitli projeler sergiledi. ArtıBoyut, projelere verdiği destekten dolayı Bilkent Üniversitesi Rektörü Sayın Abdullah Atalar’dan teşekkür plaketi aldı.

Bilkent Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 1. Sanayi Odaklı Bitirme Projeleri’nde yer alan Aselsan ve Arçelik firmalarının projeleri için de prototip üretimine yardım eden ArtıBoyut, verilen üç boyutlu yazıcı hizmeti ile mekanik parçalarda istenilen hassasiyette ve dayanıklılıkta parçalar üretmiştir. Bu hizmetler sırasında Arçelik yetkilileri tarafından üretim kalitesi ve kapasitesi beğenilen üç boyutlu yazıcı prototipi hakkında daha sonra belirlenecek bir tarihte kendilerine sunum yapılması rica edilmiştir. Bazı beyaz eşya ve makine parçaları üç boyutlu yazıcılar kullanılarak üretilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir